OMK den 5. december 1993

Regnskaber fra introweekender

Tro det eller ej - jeg har endelig snøvlet mig sammen til at få udarbejdet regnskabene for de 2 introweekender som vi afholdt i juli og august måneder. Regnskabet for weekend 1:

Mad og drikkevarer		 3244,00
Transport og benzin	 	  496,17
Video	 			  130,00
Samlede weekendudgifter		 3870,12
Tilskud fra DSR			-1513,56
Tilskud fra DØK-foreningen	-1440,00
Udspec. drikkevareforbrug	-1004,00
Samlet weekendpris		  -87,53

Pris pr. person: -7,28 kr.

Nedenstående er det samlede regnskab, fordelt pr. person, hvor der er taget forbehold for personligt forbrug af diverse ting og sager, som er udspecificeret.

PersonØlLambruscoVinBiografPrisSamlet
Hrunnta52,5045,0056,00-7,28176,22
Marianne16,5056,00-7,2865,22
Kenneth55,0040,0068,0056,00-7,28211,75
Sofus126,5056,00-7,28175,22
Jakob55,0020,0068,0056,00-7,28191,72
Josefine56,00-7,2848,72
Tjørnov38,5020,0068,0056,00-7,28175,22
Kristine-7,28-7,28
Helle11,0010,0045,00-7,2858,72
Bjarne16,5030,00-7,2839,22
Borup11,0020,0068,0056,00-7,28147,72
Hensing71,5020,0056,00-7,28140,22

Regnskab for weekend 2:

Mad og drikkevarer		 3914,36
Transport og benzin		 1504,55
Lampe				  296,00
Rejer	  			  120,00
Samlede weekendudgifter		 5835,00
Tilskud fra DSR			-1974,00
Tilskud fra DØK-foreningen	-2040,00
Udspec drikkevareforbrug	-1408,00
Samlet weekendpris	 	  413,70

Pris pr. person 24,34 kr.

PersonAlm ølGuldPorterElefantVinPrisSamlet
HC66316321224,34153,25
Kristine1881824,3468,25
Hensing723283624,34172,25
Kenneth54143624,34128,25
Tjørnov6143624,3480,25
Sidsle367161824,34101,25
Vejrum49245424,34151,25
Sofus187083224,34152,25
Bertel54211224,34111,25
Christina361224,3478,25
Lars541224,3496,25
Flemming121824,3454,25
Borup3624,3460,25
Keld30145424,34122,25
Helle5424,3478,25
Josefine1824,3442,25
Jakob30211224,3487,25
Hrunnta18211824,3481,25

Du må selv finde ud af hvad du samlet skal betale til mig for deltagelse på de to weekender. Jeg gider ikke lave flere skemaer. Du finder selvfølgelig beløbet ved at lægge de to tal som står under "Samlet" ud for dit navn sammen. Hrunnta kan trække 156,94 kr. fra som jeg skylder ham for benzin til den første weekend. Jakob kan trække 243,00 kr. fra for sit udlæg til tun og champignon på rusturen.

Beløbet bedes betalt til mig kontant, tilsendt på en check (hvem bruger stadig det) eller indbetalt på giro 0 30 38 44.

Hvis du betaler på giro bedes du gøre dette senest onsdag den 15. december. Hvis du sender en check skal du gøre det så jeg modtager den senest lørdag den 18. december med morgenposten. Hvis du betaler kontant, vil jeg blive glad hvis du gør dette allersenest til DØK julefrokosten tirsdag den 21. december.

Endvidere vedlægges det endelige, og af Studienævnet godkendte, regnskab for DØK intro '93.

Med venlig hilsen

Tjørnov